За певних обставин, роботодавець має право відмовити батькові у відпустці при народженні дитини

Роботодавець має право відмовити батькові у відпустці при народженні дитини, якщо працівник залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури або пропущено три місяці для звернення

457

Чи може роботодавець відмовити батькові у наданні відпустки при народженні дитини?
Тільки за наявності певних обставин може бути відмовлено

Отже, роботодавець має право відмовити батькові у відпустці при народженні дитини, якщо:


  1. працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури;
  2. пропущено тримісячний термін для звернення. Нагадаємо, для одержання відпустки працівник має звернутися до роботодавця із заявою не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.
У Держпраці додали, що ця відпустка не може бути перенесена на період після закінчення дії воєнного стану

Працівникам надається одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (ст. 77-3 КЗпП).


Право на таку відпустку мають:


  1. батько дитини або чоловік, дружина якого народила дитину;
  2. інші родичі (якщо мати або батько дитини є одинокими).
Відпустка при народженні дитини надається тільки одній особі

Якщо працівник протягом трьох місяців з дня народження дитини звільнився та працевлаштувався на інше підприємство (в установу, організацію) може отримати таку відпустку, додавши до заяви довідку про те, що він не використав її на попередньому місці роботи.


Джерело: Держпраці

457

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

8

24

1

62

3

5677

12896

1

2914

52

1

138

1

18

5

13127

85

Консультація
Бронювання
22.12.2025

Оновлення статусу критично важливого підприємства та збільшений ліміт для бронювання

Підприємству було збільшено ліміт заброньованих працівників до 75% згідно з розпорядженням голови Одеської ОДА від 08.10.2025 № 1019/А-2025. Наразі у нас наближається строку дії попереднього статусу критично важливого підприємства і плануємо проходити процедуру оновлення та підтвердження критичності. Який строк дії має встановлений розпорядженням ліміт у 75%? Чи прив’язаний він до строку чинності попереднього статусу критично важливого підприємства? Чи зберігається дія зазначеного ліміту на період оновлення статусу критичності? Або після завершення строку дії попередньої критичності ліміт втрачає чинність та потребує повторного погодження? Нюанс: нам критичність дав не ОДА, а Мінагрополітики. ОДА тільки збільшила ліміт.

основне зображення для Оновлення статусу критично важливого підприємства та збільшений ліміт для бронювання
3

1154

54

2

5449

1

132

1

544

332

1

654

3

452

7

2157