Про відмову батькові у відпустці при народженні дитини. Ключові моменти «декретної відпустки». Ведення і зберігання особової справи.🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 11.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Після цього потрібна ще одна відпустка


Юридичного визначення «декрету» не існує, фактично це побутове поняття. Під «декретною» відпусткою розуміють дві різні відпустки: відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, і відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Про ключові моменти декретної відпустки дізнавайтеся тут.


Особова справа: як вести та зберігати


Повна і точна інформація про працівника збирається та зберігається у відділі кадрів в окремому збірнику, який називається «Особова справа». Особова справа — це сукупність документів, в яких відображені відомості про біографічні дані особи та її трудову діяльність на підприємстві. Розглянули в статті, як правильно вести особові справи.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Батько відпочине на роботі


У Держпраці зазначають, що роботодавець має право відмовити батькові в наданні відпустки при народженні дитини. Але для цього мають бути певні підстави, про які ви дізнаєтеся за посиланням.


10 кроків роботодавця під час тривоги


Держпраці в інфографіці навела алгоритм дій роботодавця під час сигналу «Повітряна тривога». Подробиці тут.


Трудові гарантії мобілізованих працівників перевірять


Нагадаємо, що з 19 липня 2022 року до ст. 119 КЗпП внесено зміни. З цієї дати за мобілізованими працівниками зберігається тільки місце роботи та посада. А в роботодавців більше нема обов’язку зберігати середній заробіток за такими працівниками. Конституційний суд оцінить правомірність скасування збереження середнього заробітку працівникам, що проходять військову службу. Нюанси справи, яку розглядає КСУ, за посиланням.


Корисно для кадровика


  1. Чи можна надавати щорічну відпустку вихідними днями.
  2. Україна зайняла в рейтингу зарплат 107 місце із середньою зарплатою $430.
  3. «Спрощенці» в трудових відносинах мають право на відпустки.


Новини підготувала


Ваша мрійлива працююча на терасі Редакція