Про відмінності ЦПД від трудового. Нерівна оплата праці – мобінг. Оформлення відсутності працівників. Звільнення директора ТОВ. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 19.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Нерівна оплата праці – мобінг


Економічний та психологічний тиск на працівників може проявлятися по-різному, наприклад, у нерівній оплаті праці, безпідставному позбавленні премій та бонусів, висміюванні, нерівномірному розподілі навантаження. Яким чиномроботодавець може встановити заходи щодо запобігання та протидії мобінгу, розповідаємо тут.


Не роботодавець, а замовник


У випадку ЦПД не існує роботодавців і працівників. Замість цього є виконавець і замовник. Зазвичай, ЦПД укладається для виконання разових, а не систематичних робіт, на відміну від трудового договору. Розповідаємо про відмінності ЦПД від трудового.


Як звільнити директора ТОВ без згоди власників


Відомі випадки, коли керівник бажав звільнитися з посади, але власники товариства відмовлялися припиняти з ним трудові відносини або просто ігнорували вимогу, не підписували відповідні документи і не вносили зміни до Єдиного держреєстру. Розберемо на прикладі, як звільнити директора ТОВ без згоди власників.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Я тільки місце проживання змінив


Держпраці рекомендують перевести на дистанційну роботу працівників, які виїхали, або надати їм відпустки, зокрема відпустки без збереження заробітної плати. Про звільнення такого працівника читайте тут.


Революційні зміни у бронюванні


Серед нововведень, які з’явилися в оновленій версії Закону про мобілізацію після підписання Закону №3633, особливе місце займає питання бронювання, оскільки стосується як працівників, так і роботодавців. Як і раніше, певні категорії працівників можуть бути заброньовані, але сам порядок бронювання зазнав істотних змін.


Стаття та відео тут


І корисні, і суспільні роботи


Залучення працівників підприємств до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану відбувається за погодженням з їхнім керівництвом. З кожним залученим до таких робіт укладається строковий трудовий договір. Кого не можна залучати до суспільно корисних робіт, відповідаємо тут.


Корисно для кадровика


  1. Дії роботодавця в разі звільнення заброньованого працівника.
  2. Воєнний стан не звільняє роботодавців від обов'язку своєчасно виплачувати зарплату.
  3. Спрощений режим регулювання трудових відносин: інфографіка від Держпраці.


Новини підготувала


Ваша за мобінг підвищеною зарплатою Редакція