Про оновлення звітів з праці. Оформлення переміщення працівників. Вимоги до оголошення про вакансію. Відмінності повістки від вимоги.🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 25.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


З (не)роботи у відпустку


У Держпраці зазначили, що для надання щорічних відпусток працівникам, з якими призупинено дію трудових договорів, Закон №2136 не вимагає поновлення дії трудового договору та не встановлює інші спеціальні умови. На підставі чого надається відпустка, відповідь за посиланням.


Шукаємо на роботу будь-кого...


Забороняється в оголошенні про вакансії висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання. Суму штрафу за порушення вимог дізнавайтеся за посиланням.


Кадровикам приготуватися


ТОПові питання ваших колег-кадровиків: як правильно запровадити обмін кадровими заявами та наказами через месенджери; як ознайомлювати з документами працівника, який не може бути присутнім за місцем роботи в день звільнення; яка відповідальність за незаконне звільнення.


Практичні поради та рекомендовані дії отримаєте на безкоштовному вебінарі.


Також поговоримо про відстрочки для студентів та по догляду за дружиною/чоловіком, батьками, про штрафи за неведення або неналежне ведення військового обліку.


Лектори: Людмила Смердова, Ганна Лисенко, Дар'я Тарасенко.


Прямувати на трансляцію


Переміщення працівників: оформлення


Переведення та переміщення… Часто ці поняття плутають між собою, що впливає на не правильне оформлення кадрових документів. У цій статті розберемо, що таке переміщення, які бувають види переміщення та як оформити кадрові документи.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Оновлено звіти з праці за ф. №1-ПВ


Держстат оновив форми звітів №1-ПВ (місячна) та №1-ПВ (квартальна). Вперше звітуємо за оновленими формами у 2025 році. 


Коли саме у 2025 році треба звітувати за оновленими формами, дізнавайтеся тут.


Окрім повісток, чоловікам надсилатимуть вимоги


Мобілізаційний закон, що набирає чинності у травні, зобов'язує всіх військовозобов'язаних протягом 60 днів з'явитися до ТЦК та оновити свої облікові дані. В іншому випадку, від ТЦК надійде вимога. Коли надсилається вимога та які наслідки її ігнорування, розповідаємо тут.


Коли можна відмовити в перевірці ТЦК


Районні (міські) територіальні центри комплектування мають право проводити перевірку стану військового обліку на підприємстві. Це право передбачене ст. 80 Порядку № 1487. За яких умов, хто, кого та з якою періодичністю має право перевірити – в публікації.


Стаття та відео тут


Корисно для кадровика


Знайти е-трудову книжку можна в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ.

Випробувальний термін у разі переведення з посади на посаду не встановлюють.

Повідомляти ДПС про прийняття учня на виробничу практику не потрібно.


Новини підготувала


Ваша теж хоче (не)роботу і (хоч якусь)відпустку Редакція