Про оформлення відрахувань із зарплати. Кому не потрібно до ТЦК. Дистанційна робота та трудові права «особливих» працівників. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 03.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Неочікувана «премія» працівнику


Щоб утримати із зарплати зайво виплачені суми через лічильну помилку або для погашення невитраченого і своєчасно неповерненого авансу, виданого на відрядження, роботодавець видає наказ (розпорядження). Такий наказ видають не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми. В яких випадках проводиться відрахування та в якому розмірі, розповідаємо тут.


Хто звільнений від відвідування ТЦК


Новим Законом про мобілізацію визначені категорії громадян, що виключені з військового обліку, та які звільняються від обов'язку відвідування ТЦК для оновлення своїх даних. Уточнений перелік осіб, які підпадають під категорію виключення, тут.


Дистанційна робота: як запровадити і припинити


Дистанційна робота, «дистанційка» – це «рятівне коло» для багатьох роботодавців та працівників. Активно ми познайомилися з цим поняттям ще під час карантину, а зараз – у період дії воєнного стану – «на дистанційку» перейшли, мабуть, усі, хто міг. Ні? Тоді знайомтеся з правилами, як запровадити і припинити дистанційну роботу.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Позапланові перевірки через мобінг


Комітет ВРУ рекомендував прийняти законопроєкт №11044, який передбачає проведення позапланових перевірок у випадках мобінгу під час дії воєнного стану. Ініціатива виникла у відповідь на зростання кількості звернень щодо мобінгу до Держпраці.


Військовий облік з нуля & Бронювання через Дію


Про обов’язкові документи з ведення військового обліку, списки персонального військового обліку, кого призначати відповідальним за військовий облік, про відстрочки студентів та бронювання через Дію.


Ці та інші питання розберемо на безкоштовному вебінарі. Ви отримаєте практичні поради, які виключать навіть ризик штрафів.


Прямувати на трансляцію


Перелік трудових прав осіб з інвалідністю


Працівнику з інвалідністю за бажанням або за вимогами індивідуальної програми реабілітації можуть встановлюватися режим роботи на умовах неповного робочого дня/тижня та пільгові умови праці.


Корисно для кадровика


  1. Запис до П-2 і трудової книжки в разі переведення на іншу посаду за однаковим кодом КП.
  2. Міноборони оголосило про терміни та умови запуску е-кабінету для військовозобов’язаних.
  3. Обов'язкове повідомлення працівників про зміну режиму роботи.
  4. Для роботодавців спростили процедуру пошуку особи з інвалідністю для працевлаштування.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша хоче з переплатою в кишені на вихідні Редакція