Про складання посадової інструкції. Неоплачувані відпустки у відпускному стажі. Відпустка «наперед» та випробування. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 07.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


А можна одразу за 3 роки?


У Держпраці зазначили, що право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості в перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.


Посадові інструкції: що враховувати при складанні


Посадові інструкції працівників – один з важливих кадрових документів як для роботодавця, так і для його працівників. У статті розглянули, як правильно скласти та затвердити цей документ.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Умову про випробування працівника оформлюйте письмово


Під час прийняття на роботу умова про встановлення випробування має бути зафіксована: в заяві працівника; трудовому договорі (якщо він укладається в письмовій формі); у наказі про прийняття на роботу. Кому роботодавець має право встановити випробування під час воєнного стану, розповідаємо тут.


Оформлення неоплачуваної відпустки «за угодою сторін»


Неоплачувані відпустки за сімейними обставинами, через загрозу збройної агресії проти України, через воєнний стан надаються за угодою сторін. Час перебування в зазначених відпустках не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Про строки цих відпусток читаєте за посиланням.


ЗП сумісника, працівника з інвалідністю, директора & ВО з нуля


Як оплачувати зарплату сумісникам? Які гарантії оплати для осіб з інвалідністю? Чи можна не платити зарплату директору?  


Відповіді на ці питання надасть Галина Казначей на безкоштовному вебінарі. А Яна Ярошенко розповість, з чого почати військовий облік, як взаємодіяти з ТЦК, про основні накази з військового обліку тощо.


Швидка реєстрація


Особові справи службовців ОМС

Нацагентство України з питань державної служби своїм наказом від 05.04.2024 № 62-24 затвердило: Типовий порядок ведення та зберігання особових справ службовців місцевого самоврядування та форму Особової картки.


Корисно для кадровика


  1. Президент вніс до ВРУ законопроєкти щодо продовження воєнного стану та загальної мобілізації
  2. До особової справи долучають сертифікати про проходження навчання і тренінгів.
  3. Заборгованість із зарплати можна стягнути через виконавчу службу.
  4. Роботодавець не несе відповідальності за затримку виплати зарплати, якщо це сталося через бойові дії.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша навіть підпис пішов у відпустку Редакція