Про наслідки затримки розрахунку при звільненні. Підтвердження роботи на ТОТ. Продовження воєнного стану. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 09.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Сумніваєтесь - перевіряйте


Як реагувати кадровику на лікарняний, що відкритий, наприклад, ТОВ «Центральна аптека»? Ось таке запитання ми отримали в сервісі «Особистий консультант». І такі запитання від ваших колег-кадровиків не поодинокі. Експерт сервісу детально роз’яснив, чи потрібно оплачувати даний лікарняний.


Дистанційник чи надомник


Надомна та дистанційна робота, хоча і схожі за своєю суттю, але мають дві основні відмінності: місце роботи працівника та режим роботи. Подробиці за посиланням.


Важливий вебінар 


Як оформити перебування працівника в ТЦК, на ВЛК? Які гарантії у демобілізованих і мобілізованих? Чи контролює роботодавець уточнення даних, зниження призовного віку?


У Людмили Смердової вже готові відповіді на ці запитання. І ще бонус від Людмили – ТОП-10 порад із ведення військового обліку на підприємстві.


Зареєструватися на вебінар


У день звільнення – повний розрахунок із працівником


При звільненні працівника, треба письмово повідомити про нараховані суми перед виплатою та виплатити всі належні суми в день звільнення. Які наслідки для роботодавця в разі затримки розрахунку, розповідаємо тут.


Як підтвердити періоди роботи в підприємствах на ТОТ


Якщо відсутні документи про стаж через розташування підприємства на окупованій території або в зоні бойових дій, стаж встановлюється за свідченням не менше двох свідків. Хто може стати свідками, читайте тут.


Оформлення працівників для виїзної торгівлі


Протягом весняно-літнього періоду активізується торгівля через автомагазини, автопричепи, візки, лотки-прилавки, розноски, столики тощо. Зазвичай для цієї торгівлі залучають працівників на певний період. У консультації розповідаємо, як правильно оформити таких працівників, щоб уникнути проблем з перевіряючими органами.


Читати статтю


Наслідки не виконання 4% нормативу


Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, ФОПи, самостійно працевлаштовують осіб з інвалідністю у рахунок нормативів робочих місць. Який норматив встановлений, і які наслідки за його невиконання, розповідаємо тут.


Корисно для кадровика


  1. Парламент продовжив воєнний стан та загальну мобілізацію до 12 серпня.
  2. ПФУ не консультує щодо розслідування нещасних випадків невиробничого характеру.
  3. Оновлено правила перетину кордону для студентів.
  4. Трудові пільги і гарантії для вагітних жінок та працівників із дітьми.
  5. Трансформація строкового трудового договору в безстроковий.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша одна на лікарняному інша у відпустці кому працювати Редакція