Про неоформлених працівників. Мінзарплату-2025. Зникнення водіїв у закордонному відрядженні. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 30.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Держпраці виходить на полювання


Інспектори з праці профілактично відвідують суб’єктів підприємницької діяльності, що використовують найману працю, та виявляють працівників, яких роботодавці допустили до роботи без належного оформлення. Чим усе закінчується – дізнаєтеся за посиланням.


Мінзарплата — максрозчарування


Враховуючи ситуацію в країні та інші фактори, Мінфін подав до КМУ проєкт Бюджетної декларації на 2025 рік, де враховано встановлення мінзарплати на 2025 рік на рівні 8000 грн.


Передавання кадрових документів в архів підприємства


На кадрову службу покладено чимало обов’язків. Одним із таких є організація зберігання кадрових документів та передача їх в архів. У статті ми детально розглянули, як організувати ці процеси, а також які документи необхідно оформити підприємству для передачі кадрових справ в архів.


Читати статтю


Я в розшуку за «Резерв+»: як діяти?


Міноборони пояснило, як діяти військовозобов’язаному, якщо після оновлення даних за допомогою «Резер+» з’явився статус «у розшуку».


Приймаємо працівника на роботу за 5 кроків


Що треба зробити до укладення трудового договору, та перш ніж допустити працівника до роботи? Які є відмінності в укладенні трудових договорів під час воєнного стану? На ці та інші запитання ви знайдете відповіді у нашій статті.


Читати статтю


Вчитель може працювати дистанційно з-за кордону


Інспектори праці нагадали, що обмеження щодо дистанційної роботи в державному секторі не стосується вчителів і вихователів. Подробиці за посиланням.


Експерт завжди поруч


Експерт улюбленого кадровиками сервісу відповів на таке запитання: «Штатний працівник – водій здійснював міжнародне перевезення, виїхавши за кордон залишив авто і зник у невідомому напрямку. Як звільнити цього працівника? Чи можна його відправити у відпустку за власний рахунок на не визначений термін?» Відповідь – тут.


Корисно для кадровика


  1. Із ким погоджувати графік відпусток за відсутності профспілки.
  2. Чи є у водія право на додаткову відпустку за ненормований день.
  3. Коли в «Резерв+» з'явиться електронний військово-обліковий документ.
  4. Для винесення догани необхідно довести дисциплінарний проступок.
  5. Виправлення персональних даних у Реєстрі застрахованих осіб: діємо за алгоритмом.
  6. Проміжкові показники не округлюють при розрахунку середньої зарплати.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша чесно-чесно оформлена Редакція