Про класифікацію наказів з ВО. Калькулятори від kadroland. Інформування ТЦК про транспорт та водіїв. Нову звітність про працівників до ПФУ. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 12.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Скільки можна мене випробовувати?!


У разі встановлення роботодавцем невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийняли, або виконуваній роботі, він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника на підставі п. 11 ст. 40 КЗпП. Звільнити працівника за невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації можна поза межами випробування, але за іншою нормою. Деталі за посиланням.


Бронювання через Дію планують запустити у липні


Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму телеграм-каналі повідомив, що орієнтовний запуск бронювання через Дію планується на початку липня. Докладніше за посиланням.


Відзвітуйте ТЦК про автотранспорт та водіїв 


Хто та коли зобов’язаний подавати до ТЦК інформацію про наявність транспортних засобів? За якою формою подають таку інформацію? Які наслідки за неподання інформації? На ці запитання відповідаємо у статті. 


Читати статтю


Рахуємо двотижневий строк для дати звільнення 


Працівник може розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши роботодавця за два тижні. Фахівці Держпраці зазначають, що двотижневий строк задля визначення дати звільнення обчислюють із дня, який настає за днем фактичного попередження роботодавця про звільнення за власним бажанням. Але є й випадки, коли працівник має право звільнитися у строк, зазначений у його заяві — про них читайте тут.


Накази з ВО: класифікуємо правильно


У зв’язку з необхідністю виконання роботодавцями вимог законодавчих актів з питань належного ведення військового обліку, у діяльності підприємств створюється низка розпорядчих документів, зокрема, наказів, для яких нормативно-правовими актами не визначено строки зберігання. Як їх класифікувати, розповідаємо у статті.


Читати статтю


Нова звітність про працівників до ПФУ


Вже незабаром окремим роботодавцям доведеться подавати нові відомості до ПФУ. Йтиметься про оперативне подання відомостей за нормами постанови від 05.06.2024 №650 про прийняття на роботу, переміщення або переведення, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення, відновлення дії трудового договору. Хто і в який спосіб подаватиме такі відомості — розбираємо тут.


Резерв+, Військовий квиток & Приховані трудові відносини


Вже 13 червня на безкоштовному ефірі Тимур Алієв та фахівець Держпраці Олена Коновалова розповідатимуть:


  1. які підприємства можуть бронювати працівників аж на рік? • Як звільнити працівника і не стати предметом перевірки Держпраці?
  2. коли робота за ЦПД ризикована? 


Зареєструватися на трансляцію


Боржники не зможуть бронювати


Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку постановою від 31 травня 2024 року № 689 доповнила Критерії, за якими здійснюється визначення підприємства, яке має важливе значення для ринків капіталу та організованих товарних ринків, чи задоволення потреб територіальної громади для цілей бронювання. Про нові Критерії дізнавайтеся тут.


Корисно для кадровика


  1. Електронне бронювання через Дію.
  2. Без згоди працівника записи до паперової ТК не вносять .
  3. У разі простою працівник не виконує свої трудові обов’язки.
  4. Як перерахують пенсії працюючим пенсіонерам.
  5. Калькулятори для кадровика від kadroland.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша щодня випробовує себе, обираючи новини Редакція