У період воєнного стану можна встановлювати випробування для вагітної працівниці

При укладенні трудового договору в період дії воєнного стану умова про випробування працівника може встановлюватися для будь-якої категорії працівників, в тому числі і для вагітних жінок

Під час укладання трудового договору роботодавець поставив умову – випробування! Чи порушує роботодавець трудові права вагітної працівниці?

Нормами частини 2 ст. 26 КЗпП визначено, що випробування не встановлюється:


  1. для вагітних жінок;
  2. одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.


Проте, на теперішній час діють особливі умови при укладенні трудових відносин, які визначені Законом України 15.03.2022 №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».


Так, відповідно до ч. 2 ст. 2 цього Закону визначено, що при укладенні трудового договору в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників, в тому числі і для вагітних жінок, одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.


Джерело: Держпраці