18 червня у додатку Резерв+ з'явився QR-код

У застосунку Резерв+, 18 червня, з'явився QR-код. Це означає, що електронний військово-обліковий документ отримав таку ж юридичну силу, як і паперовий


18 червня у застосунку Резерв+ з'явився QR-код. Це означає, що електронний військово-обліковий документ отримав таку ж юридичну силу, як і паперовий. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку заступниці міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерини Черногоренко та дані застосунку Резерв+.


Чиновниця зазначила:

Електронний військово-обліковий документ вже доступний в Резерв+. Цифровізація невідворотня

В скріні оприлюдненої заяви в застосунку йдеться про те, зокрема, що відтепер військовозобов'язані громадяни можуть не носити із собою паперовий військовий квиток.

З приводу того, що QR-код у Резерв+ поки з'явився не у всіх, заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко закликала не панікувати, оскільки функція запускається кількома хвилями

Що відомо про QR-код у Резерв+


Зазначимо, що поява QR-коду в застосунку Резерв+ автоматично скасує потребу носити із собою паперові військово-облікові документи. Про це раніше заявляли в Міністерстві оборони України.


Раніше заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла:

Потрібно буде переуточнити свою інформацію з Оберега, отримати його вже з QR-кодом і безпосередньо розраховувати на те, що це буде абсолютно рівноцінний електронний військово-обліковий документ. Більше не потрібно буде з собою носити папірці

В Міноборони також повідомляли, що зчитувати QR-код будуть через застосунок, жодне додаткове обладнання для цього не знадобиться. Завдяки скануванню цього коду представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про статус військовозобов'язаного, призовника або резервіста.


До того ж раніше Кабмін ухвалив постанову про електронний військовий документ, тож він буде визнаватися всіма органами влади, в тому числі Державною прикордонною службою. 


Про додаток Резерв+


Нагадаємо, що з 18 травня з набуттям чинності нового закону про мобілізацію Міноборони запустило мобільний додаток під назвою Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Його можна завантажити на смартфон через App Store та Google Play Market.


Резерв+ є одним з інструментів для оновлення військово-облікових даних, що можна зробити також і через ТЦК і ЦНАП. Втім, саме застосунок є найбільш популярним серед українців засобом оновлення своїх даних. За останніми даними, ним скористалися вже понад 1,3 млн громадян. Зауважимо, що Резерв+ доступний і для тих, хто наразі мешкає за кордоном.


Додамо, що оновлення даних через Резерв+ займає лише кілька хвилин. Для цього потрібно зробити кілька кроків, а саме:


  1. завантажте додаток Резерв+;
  2. підтвердьте або уточніть персональні дані: мобільний телефон, фактичне місце проживання та e-mail;
  3. задайте пароль або налаштуйте FaceID/відбиток пальця для входу в додаток.


Джерело: РБК-Україна 


Стаття на тему:


Чи приймати на роботу за електронним військово-обліковим документом із Резерв+