Чи перевіряти при прийманні на роботу давність відвідування громадянином ТЦК та проходження ВЛК

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Приймаємо на роботу військовозобов'язаного. Чи повинен працівник відділу кадрів перевіряти давність відвідування ТЦК та проходження ним ВЛК? Чи буде достатньо просто перевірити перебування особи на військовому обліку?


Вам достатньо перевірити перебування працівника на військовому обліку та наявність у нього військово-облікового документа. Перевіряти давність відвідування ТЦК та проходження ВЛК не потрібно.


Почнімо з того, що при укладенні трудового договору військовозобов'язаний громадянин має, зокрема, подати відповідний військово-обліковий документ (ст. 24 КЗпП).


Своєю чергою, за нормами абз. 2 п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487, підприємства, установи та організації перевіряють у громадян України під час прийняття на роботу наявність військово-облікового документа.


Приймайте на роботу та беріть на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів тільки після взяття таких осіб на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів.


При цьому Порядок № 1487 не містить вимоги щодо перевірки терміну давності проходження призовниками, військовозобов'язаними та резервістами військово-лікарської комісії.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Брошури та чеклісти:

Універсальна енциклопедія «Відповідальний за військовий облік: алгоритм призначення, портфель обов’язків & важливі зміни з 18 травня»