Уряд затвердив форму посвідчення для працівників ТЦК

Визначено форму службового посвідчення, яке відповідний представник ТЦК призначений наказом керівника вручати повістки, зобов’язаний пред’явити на вимогу громадянина під час вручення повістки

18 червня Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації в особливий період, затвердженого постановою №560.

Так, уряд визначив форму службового посвідчення, яке повинен мати при собі представник, призначений наказом керівника для вручення повісток

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі.


Нові вимоги до службового посвідчення


Таке посвідчення обов'язково має бути пред'явлене громадянину за його вимогою під час вручення повістки. Це посвідчення дійсне на території адміністративно-територіальної одиниці, яка підпорядковується юрисдикції відповідної місцевої державної адміністрації або військової адміністрації.


Дійсність посвідчення підтверджується пред'явленням:


  1. паспорта громадянина України;
  2. посвідчення офіцера;
  3. або військового квитка.


Зауважимо, що наразі текст постанови не оприлюднено. Проте, варто зазначити, що вимога мати службове посвідчення була передбачена вже в постанові №560.


Представники ТЦК мають право перевіряти військово-облікові документи та вручати повістки.


Представник ТЦК повинен показувати посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина, посвідченням офіцера або військовим квитком.


Посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, видається:


  1. представникам ТЦК в межах їх адміністративної території;
  2. представникам структурних підрозділів районних, міських державних адміністрацій (військових адміністрацій) в межах їх адміністративної території;
  3. представникам виконавчих органів місцевого самоврядування на їх територіях;
  4. представникам підприємств, установ, організацій на території підприємств та місцях виконання робіт;
  5. представникам підрозділів розвідувальних органів та СБУ по всій території України, але тільки резервістам та військовозобов'язаним, які перебувають на військовому обліку в цих органах.


Призначення представників, уповноважених вручати повістки, здійснюється наказом відповідного керівника. Посвідчення видається головою (начальником) обласної, міської, районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) та засвідчується його підписом і гербовою печаткою.


Джерело: Новини Pro