Відсутність печатки на довідці про зарплату не впливає на обчислення пенсії

Відсутність печатки на документі не має юридичних наслідків; врахування довідки про зарплату для пенсійних розрахунків вирішується за результатами перевірки відповідності даних первинним документам про нараховану зарплату

Чи буде враховано для обчислення пенсії мій заробіток за період роботи до 1 липня 2000 року, якщо на довідці про заробітну плату не проставлена печатка?

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв. 


У довідці про заробітну плату зазначаються назви первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якими можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам (Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1). 


Відповідно до ст. 58-1 Господарського кодексу України використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим. 


Форма довідки про заробітну плату для обчислення пенсії передбачає місце для печатки (МП) із застереженням «за наявності».

Тобто, відсутність відбитка печатки на документі не створює юридичних наслідків, а питання врахування довідки про заробітну плату, видану для обчислення пенсії за періоди роботи по 30.06.2000, вирішується за результатами перевірки відповідності даних, зазначених у довідці, первинним документам про нараховану заробітну плату

Джерело: ПФУ