Раді пропонують змінити процедуру звільнення директора за власним бажанням

Законопроєкт №11371 передбачає можливість звільнення директора без необхідності прийняття рішення на загальних зборах учасників товариства, у випадках відсутності кворуму, а також обґрунтованої підстави про неможливість припинення повноважень, визначеної рішенням загальних зборів

24 червня у ВРУ зареєстровано законопроєкт №11371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення належної реалізації права на звільнення директора товариства за власним бажанням».


Автори законопроєкту пропонують внести зміни до Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», якими передбачається:


1. Запровадити процедуру звільнення директора товариства за власним бажанням без прийняття загальними зборами товариства відповідного рішення через:


  1. відсутність кворуму загальних зборів учасників товариства,


а також


  1. обґрунтованої підстави про неможливість припинення повноважень, визначеної рішенням загальних зборів.


2. Визначити, що у разі припинення повноважень одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу за власним бажанням без прийняття загальними зборами товариства відповідного рішення, для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу подається:


  1. попередження про звільнення;
  2. повідомлення учасників товариства про скликання загальних зборів;
  3. протокол про відсутність кворуму загальних зборів учасників товариств, а також обґрунтованої підстави про неможливість припинення повноважень, визначеної рішенням загальних зборів, без примірника оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру.


Якщо закон буде прийнятий, він набуде чинності наступного дня після його опублікування.


Джерело: ВРУ