
👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Направляти документи на звіряння з ТЦК слід рекомендованим листом з описом вкладення.
Відповідно до п. 46 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1487 (далі – Порядок 1487), звіряння з ТЦК працівника відбувається наступним чином:
Звіряння даних списків персонального військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які працюють (навчаються) в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, з обліковими даними документів районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць, здійснюється шляхом надсилання у двох примірниках витягів із списків персонального військового обліку, а також копій військово-облікових документів у паперовій формі або військово-облікових документів в електронній формі (у тому числі роздрукованих) до таких районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Зауважте, що Порядок №1487 не визначає способу надсилання документів.
На нашу думку, доцільно надсилати витяги зі Списків ВО та копії/роздруківки військово-облікових документів на звіряння о ТЦК, де працівники перебувають на обліку, рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення, бо ви матимете:
- квитанцію з датою відправлення (підтверджує, що надсилали ще у 2025 році для звіряння за 2025 рік);
- опис вкладення (підтверджує, що ви надіслали саме витяги зі Списків, причому у 2 екземплярах, копії та роздруківки ВОД, конверт для повернення витягу з відміткою про звіряння);
- повідомлення про вручення (якщо замовите), щоб довести, що документ дійсно дійшов до адресата.
Джерело: kadroland
Мінікурси на тему:
Звіряння з ТЦК раз в рік і повторно при прийнятті на роботу працівників
Звіряння до 1 грудня: що робити, якщо ТЦК наполягає на паперових ВОД замість «Резерв+»
Статті та консультації на тему:
Військовий облік від А до Я: все, що треба знати наприкінці 2025 – початку 2026
Шпаргалка з військового обліку: строки і документи





















