
Як роз’яснили в Міністерстві охорони здоров’я України, право і можливість формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність (далі – МВТН) визначаються не формою власності закладу і не наявністю договору з НСЗУ.
Відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 01.06.2021 №1066 (далі – Порядок), МВТН формує лікуючий лікар, який:
- надає медичну допомогу пацієнту;
- провів експертизу тимчасової втрати працездатності;
- займає посаду, передбачену Порядком;
- має відповідну лікарську спеціальність.
Тому лікар приватної клініки або лікар, який провадить медичну практику як ФОП, має такі самі повноваження щодо формування МВТН, як і лікар державного чи комунального закладу, якщо відповідає вимогам Порядку.
Міф: якщо пацієнт лікується у приватному закладі, для формування МВТН потрібно звертатися до сімейного лікаря або іншого лікаря комунального закладу.
Факт: якщо лікування проводить лікар, який має право формувати МВТН відповідно до Порядку, саме він повинен сформувати медичний висновок за результатами свого огляду, лікування чи реабілітації.
Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики зобов’язують усіх ліцензіатів зареєструватися в ЕСОЗ та забезпечити внесення електронних медичних записів, які визначені законодавством як обов’язкові. Зокрема, до обовʼязкових медичних записів належать і електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність.
Ці вимоги однаково поширюються на державні, комунальні та приватні заклади охорони здоров’я, а також на лікарів-ФОП. Наявність чи відсутність договору з НСЗУ на них не впливає.
Тож, якщо медичну допомогу надає лікар приватної клініки або лікар-ФОП, який має відповідні повноваження, саме він повинен формувати МВТН – без необхідності скеровувати пацієнта до іншого лікаря лише для оформлення такого документа.
Джерело: МОЗ
Схожі публікації:
Нові правила перевірки лікарняних у 2026 році: що змінив Кабмін
Медичний висновок ≠ е-лікарняний: ПФУ пояснив головну різницю
Коли можна приймати паперовий лікарняний у 2026 році





















