На підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність формується е-лікарняний

Е-лікарняний та МВТН – два різні електронні документи, тісно пов’язані між собою, оскільки засвідчують факт тимчасової непрацездатності людини

У ПФУ зазначають, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність та е-лікарняний, який є електронним аналогом паперового листка непрацездатності, – два різні електронні документи, тісно пов’язані між собою, оскільки засвідчують факт тимчасової непрацездатності людини, тому необхідно розуміти різницю між ними.


Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) – це електронний документ, який:


  1. засвідчує тимчасову непрацездатність;
  2. містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності;
  3. є підставою для створення е-лікарняного.


Лікар створює МВТН в Електронній системі охорони здоров’я на підставі медичних записів (включаючи основні дані, що містяться у сімейного лікаря, такі як паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер мобільного телефону тощо).

На підставі МВТН формується електронний листок непрацездатності

Е-лікарняний – електронний документ, який:


  1. засвідчує факт тимчасової непрацездатності;
  2. є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Е-лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України на підставі успішно створеного МВТН або рішення органу опіки та піклування

Як дізнатися про формування е-лікарняного через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.


Про статуси е-лікарняних – за посиланням.Джерело: ПФУ