Чи можна надавати щорічну відпустку вихідними днями

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

У працівника накопичилось багато днів відпустки. Він бажає відгулювати частину щорічної відпустки по вихідних. Чи не буде це порушенням?

Законодавство про відпустки не забороняє на прохання працівника надавати частину щорічної відпустки виключно на вихідні дні за графіком роботи. Порушення немає.


Щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів згідно частини 1 статті 12 Закон України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки».


Тобто обов’язково має бути неподільна частина – 14 календарних днів, всі інші дні щорічної відпустки можна по вихідних. Прямої заборони нема.


Але доцільно, щоб хоча б один день частини щорічної відпустки припадав на робочий день. Оскільки дні щорічної відпустки припадають виключно на дні щотижневого безперервного відпочинку, то відбувається заміна частини щорічної відпустки грошовою компенсацією.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Статті на тему:


Оформлення щорічних відпусток: покрокова інструкція

Щорічна відпустка поза графіком: коли можлива та як оформити

Тривалість щорічної основної відпустки після нестандартних робочих років: відпускний стаж і підрахунок днів

Щорічні додаткові відпустки медичним працівникам за особливий характер праці


Відео на тему:


Щорічна відпустка в табелі обліку робочого часу