На підставі заяви про надання відпустки з наступним звільненням видавайте два накази

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Працівник звільняється останнім днем відпустки, як оформити правильно наказ?

На підставі заяви працівника про надання відпустки з наступним звільненням видайте два накази: про надання відпустки і про звільнення.


Відповідно до норм діловодства, управлінські дії, щодо документування яких встановлено різні строки зберігання, фіксують окремими документами.


Накази про надання відпусток і накази про звільнення мають різні строки зберігання — 5 і 75 років відповідно згідно Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5.


Наказ про звільнення видайте за день-два до останнього дня відпустки працівника, аби дотримати вимоги статей 47 і 116 КЗпП щодо видачі у день звільнення належно оформленої трудової книжки та виплати всіх сум, що належать працівникові.


У день звільнення внесіть запис до трудової книжки працівника про звільнення, якщо це за власним бажанням, так і зазначте. Про відпустку не потрібно нічого зазначати (п. 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал»«Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland