Про стаж для відпусток. Додатковий час на оновлення даних. Календар кадровика на червень. Скорочення працівників. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 29.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Особливості надання беззарплатних відпусток у 2024 році


Неоплачувані відпустки бувають «обов’язкові», коли роботодавець не може відмовити працівнику в їх наданні, і «за угодою сторін». Про особливості надання таких відпусток у 2024 році розповіли фахівці Держпраці.


На оновлення даних в ТЦК та Резерв+ буде більше часу?


За повідомленням народного депутата Ар'єва, планується реєстрація у ВРУ законопроєкту, який передбачає продовження терміну оновлення даних для військовозобовʼязаних до 150 днів.


Гарячий документ тижня з ВО


Працівник, на якого покладено обов’язок з ведення військового обліку може піти у відпустку чи захворіти. На такий випадок його обов’язки може виконувати інший працівник. Фахівці окремих ТЦК вимагають аби такі особи були визначені заздалегідь. Як це зробити? Скористатися нашим безкоштовним зразком.


Військовий облік після всіх-всіх змін


Колеги, 30 травня о 10:00 стартує наш безкоштовний вебінар. Тож запрошуємо вас взяти у ньому участь та дізнатися про те:


  1. Що слід знати при врученні повісток.
  2. На скільки та коли оштрафують за порушення ВО.
  3. Чи стосується ВО всіх жінок.
  4. Як на підприємстві почати вести ВО.


Зареєструватися на вебінар


Вручення повісток де завгодно...


Ви звісно в курсі, що з 18 травня вже діє новий порядок вручення повісток. Їх можуть видавати на вулиці, на роботі, вдома, або надсилати поштою. Але в яких випадках не отримана повістка буде вважатися отриманою? Про це, і не тільки в нашій

статті.


Стаття та відео тут


Щорічна відпустка VS відпустка без збереження зарплати


До 24.12.2023 року до стажу роботи, який надає право на щорічну відпустку, враховують відпустки зазначені у ч. 1 і 3 ст. 26 Закону про відпустки. Зазначені види відпусток, за період з 24.12.2023 р., не зараховують до стажу для щорічної відпустки. Детальніше та із прикладами про це розповідає освітній омбудсмен.


Календар кадровика на червень 2024 року

 

У робочому календарі на червень 2024 року знайдете: кількість робочих та вихідних днів у місяці, норми тривалості робочого часу та перелік звітів, за якими необхідно відзвітувати.


Щорічні відпустки в умовах воєнного стану у закладах освіти


З 24.12.2023 року за рішенням роботодавця невикористані дні щорічних відпусток можуть надаватися без збереження заробітної плати. Чи діє це правило для педпрацівників? Дізнавайтеся тут.


Корисно для кадровика


  1. Чи компенсувати мобілізованому невикористані дні відпочинку за дні донації крові.
  2. Електронний документообіг в сфері охорони праці.
  3. Методика верифікації компенсацій за працевлаштування ВПО діє з 27 травня.
  4. Для звільнення працівника має бути законна підстава.
  5. Скорочення працівників: 7 кроків для звільнення.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша відпустка без грошей, як бутерброд без ковбаси Редакція