Остаточна версія українського правопису має з'явитися до кінця 2024 року

Наразі триває доопрацювання нового українського правопису, остаточний варіант якого планують оприлюднити в кінці року

Директор Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор Павло Гриценко вважає, що до кінця 2024 року може бути опублікована остаточна, доопрацьована версія нового правопису української мови. Про це він повідомив «Радіо Свобода», коментуючи впровадження правописних норм як обов'язкових та завершення перехідного етапу адаптації до нових правил.


На думку експерта, з правопису мають зникнути спроби варіативного написання слів. Також правопис треба позбавити нині наявних у ньому «гібридних елементів» – властиво українські та властиво російські елементи регуляції мови та написання слів.


Нагадаємо, що Кабмін 22 травня 2019 року схвалив нову редакцію українського правопису, замінивши застарілу версію 1992 року. 3 червня 2019 року на офіційних сайтах Міністерства освіти та науки опубліковано правопис.


29 травня 2024 року Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив чинність і необхідність використання у мовленні нового українського правопису. Цим рішенням було розв'язано багаторічний спір після січневого рішення 2021 року Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) щодо визнання незаконним та скасування рішення уряду щодо впровадження нових норм правопису української мови.


Джерело: Дзеркало тижня