Про звільнення директора. Вимоги до оголошення про вакансії. КСУ визначиться із конституційністю ст.12 Закону №2136. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 18.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Шукаємо без віку і статі


Фахівці Держпраці нагадують: в рекламі про вакансії заборонено висувати вимоги, не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання, зокрема, за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності. Чим загрожують роботодавцеві такі оголошення, читайте тут.


До перевірки відпусток готові?


За зверненням омбудсмена КСУ проведе перевірку конституційності норми про надання «залишку» щорічної відпустки за рішенням роботодавця без збереження заробітної плати, яке передбачено ст.12 Закону № 2136. Подробиці за посиланням.


Звільнення директора: підстави та порядок


Звільнення директора — складна процедура, яка відрізняється від звільнення звичайних працівників. Як все зробити, щоб комар носа не підточив, розкажемо у статті.


Читати статтю


Ранковий кадровик рекомендує


10 липня на Великому Бухгалтерському Семінарі наші колеги розберуть найважливіші теми літа 2024:


  1. Військовий облік: перевірки без штрафів.
  2. Зміни в об’єднаному звіті за 2 квартал.
  3. Новації бронювання від кабміну.
  4. Як ФОПу оминути фінмон і перевірки.


Семінар пройде в безпечному місці, а кожен гість гарантовано отримає подарунок. І головне, до кожного квитка Ви отримаєте доступ до курсу «Сертифікований спеціаліст з військового обліку на підприємстві» 😉


Залишити заявку


Все про строковий трудовий договір


У роботодавців часто виникають ситуації, коли потрібно оформити працівника не безстроково, а на певний період, наприклад на період тимчасової непрацездатності основного працівника, на період опалювального сезону та в інших випадках. У цих ситуаціях використовується строковий трудовий договір. Про нього — у статті.


Читати статтю


Порядок нарахування виплат за лікарняним


У ПФУ описали алгоритм здійснення виплат за лікарняними, який включає шість етапів. Дізнавайтеся про них за посиланням.


Трудовий договір з нефіксованим робочим часом


Письмова форма трудового договору з нефіксованим робочим часом є обов'язковою, але під час воєнного стану форму договору можна визначати за взаємною згодою сторін. Про обов’язкові умови такого договору розповідаємо тут.


Корисно для кадровика


  1. Як зменшити кількість годин роботи суміснику.
  2. До суспільно корисних робіт можуть залучати співробітників підприємств.
  3. ВР розгляне законопроєкт щодо ризикоорієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша знає, що таке «антресоль» і «айкос», тому без віку Редакція