Змінені правила вступу до аспірантури у 2024 році

Зміни пов'язані з надмірним ажіотажем охочих вступити в аспірантуру серед чоловіків призовного віку. МОН запроваджує низку нововведень; зокрема, вечірня та заочна форми навчання не передбачають відстрочення від мобілізації

Зміни пов'язані з надмірним ажіотажем охочих вступити в аспірантуру серед чоловіків призовного віку. До 2022 року до аспірантури щороку вступало 7–8 тис. осіб, у 2024 році на ступінь доктора філософії/доктора мистецтва претендують понад 140 тис. осіб, з них понад 91 тис. – чоловіки призовного віку.


Задля уникнення корупційних інструментів, МОН запроваджує низку нововведень. Серед них:


  1. Вступ на денну форму навчання в аспірантурі у 2024 році буде можливий лише за державним замовленням. Вступ на денну форму навчання за контрактом у 2024 році неможливий.
  2. Кількість бюджетних місць збільшується з традиційних 3200 до 7000. Тож ті студенти, які насправді бажають здобувати ступінь доктора філософії/доктора мистецтва та покажуть високий результат під час вступу, матимуть можливість навчатися на бюджетній формі.
  3. За контрактом залишається заочна, а також вечірня форми (остання як за державним замовленням, так і за контрактом). Важливо: вечірня та заочна форми навчання не передбачають відстрочення від мобілізації.
  4. Переведення з інших форм навчання на денну форму впродовж 2024 року буде недоступним. Поновлення навчання на денній формі дозволяється лише особам, які не є військовозобов'язаними.
  5. ЄВІ залишається обов'язковим для всіх вступників в аспірантуру, але змінюється вага його компонентів під час розрахунку конкурсного бала. 


Джерело: Уряд online