Е-реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» отримуватиме інформацію від Мінсоцполітики

Мінсоцполітики України та Міноборони України уклали односторонній договір про інформаційну взаємодію. У перспективі е-реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» отримуватиме всю необхідну інформацію від ресурсів Мінсоцполітики автоматизовано

Міністерство соціальної політики України та Міністерство оборони України уклали односторонній договір про інформаційну взаємодію. У перспективі е-реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» отримуватиме всю необхідну інформацію від ресурсів Мінсоцполітики автоматизовано. 


У межах обміну Міноборони з Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), держателем якої є Мінсоцполітики, отримуватиме відомості про осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.


Так, у системі «Трембіта» від Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, володільцем якого є Міноборони, направлятимуться запити до ЄІССС. Це дозволить Реєстру отримувати та верифікувати дані про осіб з інвалідністю та ВПО. 


Костянтин Кошеленко прокоментував:

Розуміючи запит на те, щоб українці швидко, зручно і без черг оновлювали військово-облікові дані, ми розробили договір про інформаційну взаємодію у надкороткі строки. Увесь цей процес зайняв до 2-х місяців, що є ледь не рекордним терміном

Щоб це реалізувати, наразі проєкт знаходиться у пошуку фінансування. Щодо залучення коштів та ресурсів тривають переговори із потенційними донорами. 


Водночас триває активна розбудова ЄІССС. Мінсоцполітики планує розбудувати понад 75 обмінів з іншими державними реєстрами і системами. Це дасть змогу, наприклад, спростити процес отримання соціальної допомоги – без черг та бюрократії. 


Джерело: Мінсоцполітики