У ДПС роз’яснили:
Електронний документообіг між платниками податків та контролюючим органом визначено Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіна від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок).
Пунктом 42.6 ПКУ визначено, що платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог Закону України 22.05.2003 №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
Керівник платника податків визначає, змінює перелік уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації через електронний кабінет від імені платника податків, та визначає їхні повноваження.
Для надання права підпису електронних документів іншим особам, керівнику підприємства необхідно повідомити про таких осіб контролюючий орган, на обліку в якому перебуває підприємство, шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису (далі – Повідомлення) в електронному вигляді за формою J1391104.
До Повідомлення вноситься інформація про підписувача, якому надається право підпису. На сформоване Повідомлення першими накладаються кваліфіковані або удосконалені електронні підписи усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення. Після них накладається кваліфікований або удосконалений електронний підпис керівника і останньою – кваліфікована електронна печатка (за наявності).
Джерело: ДПС