Перевірка стану військового обліку на підконтрольних підприємствах
Пункт 72 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 (далі – Порядок № 1487), зобов’язує державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації:
- затвердити плани перевірок та провести перевірки стану військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, які перебувають у сфері їх управління, підпорядковуються їм, контролюються ними або функції з управління якими вони здійснюють;
- скласти акти за результатами таких перевірок;
- надіслати акти перевірок у 20-денний строк з дня закінчення перевірки юридичним особам, які були об’єктами перевірок, і відповідним ТЦК та СП для реагування та вжиття заходів згідно із законодавством;
- внести результати до журналу обліку результатів перевірок.
Наказ про стан військового обліку за минулий рік та завдання на наступний рік
Вищезазначені юрособи повинні щороку до 1 лютого видавати накази (розпорядження) про стан військового обліку за минулий рік та завдання на наступний рік на підставі звітів, результатів вжитих заходів і перевірок стану військового обліку минулого року відповідно до компетенції.
У цих наказах потрібно:
- визначити завдання щодо методичного забезпечення військового обліку, підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, інші заходи щодо поліпшення стану військового обліку;
- затвердити план перевірок стану військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, які перебувають у сфері їх управління.
Увага! Цей наказ видається, але нікуди не подається юридичними особами, крім держаних органів, які подають витяг з цього наказу до Генштабу до 10 лютого
Обов’язок видання наказу до 1 лютого поширюється лише на ті держоргани, ОМС, підприємства, установи чи організації, які мають підпорядковані або підконтрольні підприємства. Водночас чимало ТЦК дотримуються позиції, що такий наказ повинні складати всі юрособи.
Отже, якщо не бажаєте сперечатися з ТЦК, найпростіший вихід – підготувати відповідний наказ. Щоб полегшити вам це завдання, ми підготували для вас його зразок. Якщо за стан військового обліку відповідальний керівник (директор) підприємства, то можете скористатися цим зразком.
Зразок наказу про стан військового обліку за 2024 рік і завдання на 2025 рік
Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку
На тлі цієї теми нагадаємо також про п. 12 Порядку № 1487. Згідно з його нормами держоргани, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації щороку до 1 жовтня визначають потребу в підвищенні кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку.
Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, здійснюється не рідше одного разу на п’ять років.
Якщо ви видаєте наказ про стан військового обліку за минулий рік та завдання на наступний рік, то відразу в цьому наказі можна визначити потребу в підвищенні кваліфікації.
Але можна створити й окремий наказ, зразок якого ви можете знайти на нашій платформі.
Нагадаємо: призначати відповідальну особу потрібно на кожному підприємстві, яке веде військовий облік.
Хто може бути відповідальною особою, як її призначити, коли та за якою формою повідомити ТЦК, дізнаєтеся в нашій онлайн-школі
Зверніть увагу й на те, що підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, здійснюється за програмою, затвердженою Генштабом.
Таке підвищення кваліфікації ви можете пройти у нас на платформі. За результатами навчання та після проходження тестування ви отримаєте сертифікат державного зразка, якого вистачить на 5 років ведення військового обліку без штрафів і претензій ТЦК
Тетяна ДОНЕЦЬ, адвокат, шеф-редактор kadroland
Шаблони та зразки документів:
Наказ про стан військового обліку за 2024 рік і завдання на 2025 рік