Про прийняття мобілізаційного закону. Запис до трудової про звільнення з попередньої роботи. Звільнення за прогул. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 12.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гуморуДоведеться просити колишнього


Мінекономіки в листі від 08.11.2023 №470605/6027509 зазначає: якщо в трудовій книжці немає запису про звільнення з попереднього місця роботи, новий роботодавець може рекомендувати працівнику звернутися на попереднє місце роботи для внесення цього запису, а потім внести запис про прийняття на роботу. Детальніше тут.


Паперові лікарняні: що перевіряє та заповнює кадровик


Алгоритм роботи з паперовими лікарняними в загальному схожий на роботу з електронними лікарняними. Та все ж кадровикам, під час роботи з паперовими лікарняними, слід бути більш уважними.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Законопроєкт про мобілізацію прийнято в цілому


11 квітня Парламент прийняв у цілому урядовий законопроєкт №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку». Якщо не буде блокуючих постанов, то документ набере чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування.


Що змінює новий законопроєкт?


Колеги, Вас хвилює, як вплине на роботу новий закон про мобілізацію? А від згадки про трудові перевірки перехоплює подих?


Тоді вам обов’язково потрібно відвідати наш безкоштовний вебінар. Адже Тимур Алієв приготував для вас заспокійливе.


Детально розберемо коли, як, та за що можуть накласти на посадову особу збільшені штрафи за неведення військового обліку. Також дізнаєтесь про «червоні маркери» Податкового розрахунку для ДПС і Держпраці.


Прямувати на трансляцію


Ну заснула на обіді, чому звільняти одразу


Прогул визначається не лише як відсутність працівника на роботі протягом дня, а й як відсутність більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня. Для звільнення за прогул необхідна відсутність поважної причини невиходу на роботу. Держпраці наводить приклади того, що вважається прогулом, а що — ні. Подробиці за посиланням.


Закон про мобілізацію прийнято!


11 квітня Верховна Рада в другому читанні прийняла Закон на базі Законопроєкту №10449. Про нові обов’язки, передбачені для військовозобов’язаних та заходи впливу у разі їх невиконання, а також про те, які обов’язки вводяться для представників ТЦК при врученні повісток – в публікації.


Стаття та відео тут


Запис про увільнення працівника від роботи до ТК не вноситься


Фахівці Держпраці зазначають, що при мобілізації працівника потрібно видати наказ про увільнення від роботи на період проходження військової служби за призовом під час мобілізації. Однак, інформація про це в трудову книжку не заноситься.


Корисно для кадровика


  1. Чи повинні розділи «завдання та обов’язки», «повинен знати» посадової інструкції відповідати ДКХП.
  2. Тривалість робочого часу неповнолітніх.
  3. При масовому скороченні слід повідомити службу зайнятості.


Новини підготувала


Ваша перед зарплатою любить (дуже) роботодавця Редакція