Невикористані відпустки за попередні роки можуть надаватись під час воєнного стану

Роботодавець може надати невикористані дні щорічної відпустки під час воєнного стану, але також може відмовити, хоча це його право, а не обов'язок

Працівник має кілька невикористаних відпусток за попередні роки. Чи може роботодавець надати їх під час дії воєнного стану?
Відповідь Держпраці: так, може

Під час дії воєнного стану застосовується норма ст. 12 Закону України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», нею зокрема передбачено, що в умовах дії воєнного стану роботодавець при наданні щорічної основної відпустки може:


  1. обмежити її тривалість надаючи не більше 24 календарних днів за поточний робочий рік;
  2. невикористані дні щорічної основної відпустки надати після припинення або скасування воєнного стану.


До того ж надаватися вони можуть за рішенням роботодавця без збереження заробітної плати.


Зауважимо, ця норма не є обов'язковою для застосування, застосовувати її або ні рішення приймає виключно роботодавець.

Отже, у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки. Але це його право, а не обов’язок

Джерело: Держпраці