За несплату аліментів зможуть мобілізувати

Новий закон про мобілізацію набуде чинності вже наступного місяця. Військовозобов'язаних, які не сплатили аліменти протягом більше ніж трьох місяців хоча б за одну дитину, будуть позбавляти права на відстрочку від військової служби

Як зазначив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко, зараз батьки трьох або більше дітей мають право на відстрочку від військової служби. Однак, відповідно до нової версії Закону про мобілізацію, невдовзі цього права позбавлять тих, хто не сплатив аліменти протягом більше ніж трьох місяців хоча б за одну дитину.


Водночас, він додав, що мобілізація для такої категорії осіб абсолютно не має бути покаранням.

У разі погашення заборгованості право на відстрочку буде повернуто

Станом на 1 березня 2024 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебуває 520,2 тис. документів про стягнення аліментів. Як зазначив посадовець: це дуже високий показник на все населення.


Заступник Міністра уточнив, що точної статистики батьків-боржників за понад три місяці, які мають трьох чи більше дітей, немає. Однак це не менш ніж 20 тисяч людей, які можуть втратити відстрочку.

Як це буде працювати? 

Після того, як новий закон про мобілізацію набере чинності, а це вже наступного місяця, військовозобов'язані батьки трьох чи більше дітей мають з'явитися до ТЦК протягом 60 днів. 


Такі громадяни (не лише чоловіки, а й жінки з фармацевтичною чи медичною освітою) повинні довести право на відстрочку. І не лише факт батьківства трьох або більше неповнолітніх дітей. А й відсутність заборгованості, якщо мусять сплачувати аліменти.

Навіть якщо така заборгованість буде понад три місяці з виплат одній дитині, людина втратить право на відстрочку

ТЦК подаватимуть запити в Державний реєстр боржників та виконавчих проваджень. Реєстр відправлятиме у відповідь довідки за зразком довідки про несудимість. 

Далі ТЦК буде ухвалювати рішення щодо наявності або відсутності права на відстрочку

Джерело: Міністерство юстиції України