Про автоматичне продовження броні. Штрафи для ФОП за неведення ВО. Звільнення одинокої матері. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 17.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Автоматичне продовження броні на 1 місяць


Фахівці Мінекономіки пояснюють, якщо, наприклад, строк дії відстрочки від призову, наданої військовозобов'язаним рішенням Мінекономіки, закінчується 17.05.2024, згідно з Постановою №516 строк її дії автоматично продовжується на один місяць, тобто до 17.06.2024.


Одинокі матері під захистом Держпраці


У Держпраці зазначили, що звільнення одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю з ініціативи роботодавця не допускається. Хто визнається одинокою матір'ю, дізнавайтеся тут.


Нові штрафи, мобілізаційна реформа та ЗМІНИ у бронюванні 


Як зміниться життя працівників і роботодавців з 18 травня? Чи можна приймати на роботу без військових документів?


У нас готові відповіді та експертні поради, якими хочемо поділитися з вами на безкоштовному вебінарі вже сьогодні о 10-00.


Також поговоримо про повістки та вимоги ТЦК, ризики блокування рахунків та заборону керування ТЗ.


Швидка реєстрація


Характеристика на працівника з місця роботи


Як оформити характеристику на працівника, її складові елементи та готовий зразок характеристики — у статті.


Читати статтю


Родичі батьків-ФОПів не мають права на відпустку до 3 років


Оскільки батьки-підприємці не мають права на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, інші родичі, включно з бабусями та дідусями, які фактично займаються доглядом за дитиною, на переконання фахівців Держпраці, також не зможуть скористатися цим правом, адже воно безпосередньо пов'язане з правом батьків на таку відпустку.


Експерт завжди поруч


Експерт улюбленого кадровиками сервісу «Особистий консультант» відповів на актуальне запитання передплатника: «На підприємстві до цього часу не вели військовий облік. Як почати вести військовий облік?» Відповідь тут.


Чому сваряться розлучені батьки


Батько і мати дитини з інвалідністю обидва мають право на відпустку на дітей за ст.19 Закону про відпустки. Але скористатися цим правом може лише один із них. Розлучення батьків не впливає на їхнє право отримати таку соцвідпустку. Яка тривалість такої відпустки, дізнавайтеся за посиланням.


Штрафи, знову штрафи...


Чи зобов'язані ФОПи вести військовий облік найманих працівників з 18 травня? Чи штрафуватимуть підприємців за неведення військового обліку? Відповіді – у публікації.


Стаття та відео тут


Корисно для кадровика


  1. Як виправити запис щодо прізвища на титульній сторінці трудової книжки.
  2. Стягнути аліменти допоможуть виконавці.
  3. Мобінг можливо попередити: варіанти розв’язання конфлікту.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша забронювала останні нервові клітини Редакція