ТЦК можуть позбавити повноважень накладати штрафи за порушення правил військового обліку

До Верховної Ради було подано законопроєкт №11272, який передбачає передачу повноважень щодо розгляду справ про порушення військовозобов'язаними правил військового обліку від ТЦК до суду

20 травня 2024 року до Верховної Ради було подано законопроєкт №11272 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження судового розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 та 211», який передбачає внесення змін до КУпАП.


Ці зміни стосуються справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 210, 210-1 та 211 КУпАП, зокрема:


  1. про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (крім правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).


Від імені ТЦК розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники.

Автори законопроєкту пропонують виключити із КУпАП ст. 235 і внести доповнення до ст. 221, щоб справи про адміністративні правопорушення, згадані в ст. 210, 210-1 та 211, розглядались виключно у судовому порядку

Отже, пропонують передати повноваження щодо розгляду цих справ від ТЦК до судової гілки влади.


Такі зміни мають на меті забезпечити більш справедливий та ефективний судовий розгляд вказаних категорій адміністративних правопорушень.


Джерело: ВРУ