Про ВО з нуля. Записи до трудової. Оформлення копій наказів. Дії кадровика при продовженні воєнного стану. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 24.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Муки з паперовою ТК продовжуються


У роз’ясненні фахівці Держпраці посилаючись на ст. 48 КЗпП, зазначили, що роботодавець зобов'язаний на вимогу працівника вносити до трудової книжки, яка зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу та звільнення.


Військовий облік та мобілізація на контролі роботодавця


Кабмін затвердив ряд постанов (№ 559, 560, 563, 565) щодо питань мобілізації та ведення військового обліку. Які норми варти уваги роботодавців – говоримо в публікації.


Як працювати та відпочивати влітку 2024


Воєнний стан було продовжено до 12 серпня 2024 року. Це означає, що зміниться норма робочого часу і тривалість відпусток. Як саме? Читайте в нашій безкоштовній публікації.


Читати статтю


Копія наказу про звільнення: оформляйте правильно


Фахівці Держпраці зазначають, що копія документа повинна відповідати оригіналу, тобто повністю відтворювати інформацію оригіналу і всі його зовнішні ознаки або їх частину. Копія набуває юридичної сили лише в разі її засвідчення в установленому порядку. Як оформити копію наказу про звільнення працівника, розповідаємо тут.


Держпраці позбавляють деяких невластивих функцій


ВРУ ухвалила в першому читанні законопроєкт, який має розмежувати окремі функції між центральними органами виконавчої влади. Зокрема, будуть перерозподілені деякі функції Держпраці. Яких саме функцій позбавиться Держпраці, розповідаємо тут.


Корисно для кадровика


  1. Отримали розпорядження ТЦК про необхідність вручення повісток працівникам: дії роботодавця.
  2. Медичні протипоказання на заваді укладення трудового договору.
  3. 5 кроків для отримання довідки ОК-5 та ОК-7.
  4. Е-черга вже працює в усіх ТЦК.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша згідно із записом у трудовій найкраща Редакція