Методика верифікації компенсацій за працевлаштування ВПО почала діяти з 27 травня

Мінфін наказом №159 затвердив Методику верифікації надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО, яка почала діяти з 27 травня

Мінфін наказом від 01.04.2024 №159 затвердив Методику верифікації надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Наказ №159 набере чинності з дня його офіційного опублікування. Він був опублікований 27 травня у «Офіційному віснику», тому з цього ж дня починає діяти Методика

Методику розроблено з метою забезпечення єдиного підходу щодо здійснення верифікації надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО, умови та механізм виплати якої передбачено Порядком, затвердженим постановою КМУ від 20.03.2022 №331.


Верифікація компенсації витрат здійснюється Мінфіном шляхом порівняння даних про роботодавця та кожну працевлаштовану особу з числа ВПО, наданих роботодавцем під час звернення за компенсацією витрат, та інформації суб’єктів надання інформації.


Для здійснення верифікації компенсації витрат використовується інформація з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів, баз даних.


Верифікація компенсації витрат відбувається за такими етапами:


  1. Перевірка достовірності персональних даних працевлаштованої особи та реєстраційних даних роботодавця.
  2. Перевірка правомірності надання компенсації витрат.


Джерело: Мінфін