З відпустки на контракт до ЗСУ: якою датою оформити увільнення

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Працівник узяв частину щорічної основної відпустки на 14 к.д. Але відгуляв лише 8 днів та повідомив, що підписав контракт із ЗСУ. Тобто контракт укладено в період відпустки працівника. Якою датою починати увільнення? Чи буде правильним увільнити працівника з роботи на наступний після закінчення відпустки день?


Ви абсолютно вірно розмірковуєте. Увільняти працівника від роботи за ст. 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) потрібно саме на наступний робочий день після завершення відпустки.


Почнімо з того, що на час будь-якої відпустки роботодавець зберігає за працівником місце роботи та посаду згідно ч. 3 ст. 2 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки).


Так само за працівником, якого прийняли на військову службу за контрактом, роботодавець зберігає місце роботи та посаду згідно ч. 3 ст. 119 КЗпП. При цьому з 19.07.2022 за увільненими від роботи за ч. 3 ст. 119 КЗпП працівниками середній заробіток не зберігають.


Далі зазираємо до п. 2 ч. 2 ст. 11 Закону про відпустки. Тут читаємо про те, що щорічну відпустку в обов’язковому порядку переносять або продовжують, якщо працівник виконував державні або громадські обов’язки, для виконання яких законодавство зобов’язує роботодавця увільнити працівника від роботи зі збереженням зарплати.


З огляду на сказане, увільняти від роботи працівника, який уклав контракт під час щорічної відпустки, має сенс лише з наступного робочого дня після закінчення відпустки.


Також зважайте, що увільняють працівника, який вступив на військову службу за контрактом, на підставі витягу з наказу військової частини або засвідченої копії контракту.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:

Наказ про увільнення від роботи у зв’язку із вступом на військову службу за контрактом