Чи може працівник піти у щорічну відпустку з вихідного дня

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️

Чи не буде порушенням надати працівнику, який працює за графіком п'ятиденного робочого тижня (з понеділка по п'ятницю), щорічну основну відпустку з вихідного дня (суботи)?

Ні, порушення тут немає. Працівник може піти у відпустку з вихідного дня.


Відповідно до ст. 5 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки» тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України, а також трудовим та/або колективним договором і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.


Отже, законодавством не заборонено надавати відпустку, яка починається у вихідний день, або навіть коли відпустку надають виключно на вихідні дні.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання.

Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум» або «Преміум ПРО».


Джерело: kadroland


Шаблони та зразки документів:


Заява про надання щорічної основної відпустки

Наказ про надання щорічної основної відпустки (за заявою)

<