Укладання трудового договору з нефіксованим робочим часом у мирний та воєнний періоди

Письмова форма трудового договору з нефіксованим робочим часом є обов'язковою, але під час воєнного стану форму договору можна визначати за взаємною згодою сторін

Чи потрібно укладати письмовий трудовий договір з нефіксованим робочим часом (ТДНЧ)?

Так, укладення трудового договору у письмовому вигляді при прийнятті на роботу працівника з нефіксованим робочим часом є обов’язковим відповідно до вимог п. 6-2 ч. 1 ст. 24 КЗпП.


Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

Таким чином, у період дії воєнного стану письмова форма такого договору не є обов’язковою

Водночас при укладенні ТДНЧ у змісті такого договору мають обов’язково мають бути присутні умови, які є обов’язковими відповідно до закону:


  1. спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків;
  2. спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання у випадках, передбачених частиною восьмою цієї статті;
  3. інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні);
  4. розмір оплати праці за залучення до роботи поза межами базових днів або годин;
  5. додаткові підстави для припинення ТДНЧ (за необхідності).


Таким чином з метою запобіганню виникненню трудових спорів, рекомендуємо фіксувати вищезгадані умови у письмовій формі.


Джерело: Держпраці