У табелі обліку відмічаємо військову службу працівника

Військова служба у табелі обліку позначається буквеним кодом «ІН» або цифровим «22», що означає інший невідпрацьований час, передбачений законодавством

Працівник починаючи з березня 2022 року табелюється на підприємстві як «НЗ» (відсутність з нез'ясованих причин). В серпні 2023 року працівником до підприємства надано довідку про проходження ним військової служби з березня 2022 року. Якими мають бути дії роботодавця?

Відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівником, який проходив військову службу в період до 19 липня 2022 року, зберігалося місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.


Середній заробіток має бути нарахований такому працівнику по 18 липня 2022 року включно та виплачений у найближчий строк, установлений для виплати заробітної плати після надання працівником довідки про проходження військової служби.


З огляду на це після отримання роботодавцем відповідних документів, які підтверджують проходження працівником військової служби, необхідно:


  1. Зареєструвати документ у Журналі реєстрації вхідних документів.
  2. Видати поточною датою наказ про увільнення працівника від роботи на час проходження служби з дати початку служби зі збереженням місця роботи, посади і середньої заробітної плати по 18 липня 2022 року та урахувати, що з 19 липня 2022 року набув чинності Закон України від 01.07.2022 №2352-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», згідно з яким у новій редакції ч. 3 ст. 119 КЗпП працівникам гарантується збереження місця роботи і посада на підприємстві.
  3. Скласти коригуючий табель обліку використання робочого часу. Відсутність працівника з дати початку служби позначається буквеним кодом «ІН» або цифровим «22» (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством).


Джерело: Держпраці