Аудит електронної трудової книжки для бронювання

В оновленій редакції, яка запрацювала з 08.06.2024 року, викладено Порядок №76, де значних новацій зазнало бронювання працівників. А саме, важливою умовою для оформлення відстрочки є своєчасне заповнення трудових книжок


Оновлений порядок бронювання працівників


Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 №76 визначає механізм бронювання працівників:


1) в органах держвлади, інших держорганах, ОМС;

2) на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими:


  1. для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період;
  2. для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.


Як і раніше, бронювання здійснюється рішенням Мінекономіки за списками, погодженими Міноборони.


Відповідно до постанови КМУ від 05.06.2024 №650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» (далі - Постанова №650), списки подаються в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості), або у паперовій та/або електронній формі.  


Нові строки заповнення трудових книжок


З 08.06.2024 року, за Постановою №650, не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору, подають відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.


Облік, перевірка, подання відомостей про трудову діяльність 


Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України. Частина відомостей, із значним запізненням, формується з Д5 до Податкового розрахунку.


За постановою КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту», інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу вноситься до реєстру застрахованих осіб. А саме, у кабінеті страхувальника треба сформувати «Витяг з ЕТК» щодо всіх працівників і перевірити наявність актуальних відомостей про трудову діяльність із підприємством станом на 08.06.2024.


Відповідно до Закону України, персоніфіковані відомості у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб, а також у разі зміни або уточнення зазначених відомостей подаються через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.


Також, за постановю ПФУ 12.03.2021 №11-1 «Про затвердження Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі», у разі відсутності в реєстрі застрахованих осіб відомостей про прийняття на роботу, переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, призупинення/відновлення дії трудового договору відповідні відомості подаються шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника. 


Відомості про трудову діяльність працівника подаються через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі у вигляді xml-файлу, структуру якого наведено в додатку до цього Порядку.


Також з 08.06.2024 року відомості (щодо кожного працівника) можна вносити шляхом створення відповідного електронного запису, в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, до якого додаються скановані копії документів, на підставі яких створюється запис. 


Це можуть бути накази щодо прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору.


Джерело: kadroland