Про прийняття на роботу за е-ВОД із Резерв+. Легалізовано «клуб білого бізнесу». Оформлення тимчасових працівників. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 20.06.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Усне звільнення не працює


Роботодавець звільнив працівницю за її усною згодою, хоча заяву на звільнення за власним бажанням вона не писала. Працівниця звернулася до Держпраці. Фахівці Держпраці зазначали, що для звільнення за власним бажанням недостатньо усної згоди працівника, адже має бути подана письмова заява про звільнення за два тижні до передбачуваної дати звільнення. Докладно про це говоримо тут.


Новий формат ВОД: електронні версії та обов'язкові штрихкоди


Новий зразок військово-облікового документа генерується в електронному вигляді і має однакову юридичну силу з паперовою формою. Військово-облікові документи, оформлені до 18.05.2024, залишаються дійсними. Як усе працює, розповідаємо тут.


Тимчасові трудові відносини


Сезонні працівники добре відомі всім, але поняття «тимчасові працівники» часто залишається недостатньо зрозумілим. У цій статті розглянемо, хто такі тимчасові працівники, на які види робіт їх зазвичай наймають, а також як оформлювати трудові відносини з ними.


Читати статтю


ВОД, е-трудова для бронювання


Запрошуємо вас 21 червня о 10:00 долучитися до безкоштовного вебінару, із якого Ви, зокрема, дізнаєтеся про те:


  1. Як передавати до ПФУ відомості про рух працівників для цілей бронювання?
  2. Чи потрібно наповнювати е-трудову, коли підприємство не бронює?
  3. Що писати у наказі про оповіщення щодо виклику до ТЦК?
  4. Чи приймати на роботу військовозобов’язаного за старим військовим квитком?


Прямувати на трансляцію


Економічне бронювання працівників «клубу білого бізнесу»


ВРУ схвалила правку до закону про так званий «клуб білого бізнесу», який рекомендує Уряду запровадити економічне бронювання для підприємців, що входять до цього списку.


Данило Гетманцев зазначив, що це ще не означає запровадження бронювання, оскільки йдеться про рекомендацію. Дізнавайтеся про це за посиланням.


У Резерв+ доступна функція «Виправити дані онлайн»


Наразі ця функція доступна для двох випадків: актуальний статус військовослужбовця не відображався у реєстрі «Оберіг»; дані військовозобов'язаного не знайдено. Детальніше про це за посиланням.


У працівника електронний ВОД у Резерв+: оформляємо на роботу


З 18 червня у Резерв+ доступний електронний військово-обліковий документ з QR-кодом і можливістю відтворити його в PDF-форматі. І вже за вчора до редакції kadroland надійшла чимала кількість запитань щодо можливості приймати на роботу за таким електронним документом, адже постанова №1487 вимагає зберігати копії ВОД. Розкладаємо все по поличках у статті.


Читати статтю


Корисно для кадровика


  1. Чи виплачують компенсацію за невикористану відпустку на дітей на роботі за сумісництвом.
  2. Бонуси для працівників: принципи, цілі та види.
  3. Оновлені правила бронювання військовозобов’язаних: деталі змін.
  4. Як доповнити е-трудову книжку даними про трудову діяльність до 2004 року.
  5. До фахівців з розмінування не будуть застосовуватися обмеження щодо бронювання.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша якщо і звільняється, то тільки подумки Редакція