Уряд визначив механізм централізованого друку і надсилання повісток поштою

9 липня Кабмін на засіданні визначив механізм централізованого друку та надсилання повісток військовозобов‘язаним поштою. Це має зменшити паперове навантаження на ТЦК та централізованого друку повісток

Кабмін постановою від 09.07.2024 №807 вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 №560 (далі – Порядок №560).


Постанову опублікували в газеті «Урядовий кур’єр» від 12.07.2024 №141. Тож зміни набрали чинності 12 липня 2024 року.


Постановою виклали в новій редакції п. 30 Порядку №560, щодо формування та вручання повісток.


Отже, повістка формуватиметься за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – Єдиний реєстр) або бланк повістки заповнюється представником Р(М) ТЦК та СП або його відділу.


Керівник Р(М) ТЦК та СП або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис (КЕП) або особисто підписує повістку та скріплює гербовою печаткою.


У разі формування повістки за допомогою Єдиного реєстру керівник Р(М) ТЦК та СП або його відділу накладає на повістку КЕП у день її формування.

Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному реєстрі

Повістки, сформовані за допомогою Єдиного реєстру, після накладення КЕП можуть:


  1. централізовано друкуватися разом з описом вкладення і надсилатися військовозобов’язаним та резервістам засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення;
  2. вручатися військовозобов’язаним та резервістам під час оповіщення.


Для оповіщення військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України чи СБУ бланк повістки оформляється зазначеними органами. Порядок оформлення повісток, їх підпис та реєстрація визначаються розвідувальними органами України, СБУ.


У п. 34 Порядку №560 уточнили, що повістка надсилається адресату протягом 48 годин після підпису повістки відповідним керівником.


Крім того п. 34 Порядку №560 доповнили новим абзацом:

Централізований друк повісток, які сформовані за допомогою Єдиного реєстру, та направлення їх військовозобов’язаним та резервістам засобами поштового зв’язку здійснюються Міноборони або державними підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави (в поліграфічній галузі), на підставі відповідних договорів, укладених між Міноборони, призначеним оператором поштового зв’язку та/або державними підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави (в поліграфічній галузі).

Джерело: постанова КМУ від 09.07.2024 №807