Якщо непрацездатність працівника пов’язана із нещасним випадком на виробництві, професійним захворюванням чи аварією на виробництві, то хворий повідомляє про це лікаря. В такому випадку лікуючий лікар:
- формує медичний висновок за категорією «Захворювання або травма загального характеру»;
- робить відмітку про зв’язок випадку непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта.
Далі має бути проведено розслідування нещасного випадку або професійного захворювання. Результати фіксуються в акті розслідування нещасного випадку (Н-1/П) або професійного захворювання (П-4). На підставі акту причину непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві» буде змінено на причину непрацездатності «Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві» або «Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання».
Увага! Зміну причини непрацездатності у листках непрацездатності можуть здійснювати тільки уповноважені працівники ПФУ
ПФУ нагадує, що відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 36 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання виплачується в розмірі 100% середньої заробітної плати (оподатковуваного доходу) не залежно від страхового стажу.
При цьому перші 17 днів тимчасової непрацездатності оплачуються роботодавцем коштом підприємства, установи, організації.
А з 18 календарного дня, після завершення розслідування нещасного випадку або професійного захворювання, за умови зміни причини непрацездатності у листках непрацездатності таку допомогу оплачує ПФУ.
Джерело: ПФУ