ПФУ про порядок виправлення помилок в оцифрованій трудовій книжці

Якщо в оцифрованій трудовій книжці допущено неправильні або неточні записи, необхідно виправити помилку. Як це зробити, розповідає ПФУ

У якому випадку повторно подаються документи про трудову діяльність?


Відповідно до п. 6 «Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі», повторно подаються відомості про трудову діяльність у разі виявлення:


  1. неправильного чи неточного запису за періоди страхового стажу після 01.07.2000 року;
  2. створення неправильного чи неточного електронного запису в кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі ПФУ https://portal.pfu.gov.ua/.


Шляхи виправлення помилок:


Роботодавець або застрахована особа має можливість виправити помилку у оцифрованій трудовій книжці таким чином:


  1. Авторизуватись на вебпорталі ПФУ https://portal.pfu.gov.ua/.
  2. Вибрати у меню зліва розділ «Комунікації з ПФУ» пункт «Відомості про трудові відносини» – для застрахованої особи в особистому кабінеті або вибрати у меню зліва розділ «Комунікації з ПФУ», пункт «Відомості про трудові відносини робітника» – для роботодавця в кабінеті страхувальника.
  3. Повторно подати скановані сторінки документів про трудову діяльність, у яких допущена помилка, заповнивши екранну форму.


У якому вигляді повторно подають скановані документи?


При повторному поданні відомостей про трудову діяльність подаються:


  1. титульна сторінка;
  2. сторінки зі змінами.


Як ознайомитись з результатами звернення щодо виправлення помилок?


Із результатами опрацювання звернень за типом «Відомості про трудові відносини робітника» роботодавцю необхідно ознайомити кожного працівника, адже періоди не зарахування страхового стажу впливатимуть на право на майбутню пенсію.


Також застрахована особа має можливість ознайомитись із результатами оцифрування своєї трудової діяльності на вебпорталі ПФУ:


  1. вибрати в меню зліва розділ «Електронна трудова книжка»;
  2. натиснути на кнопку «Дані ЕТК»;
  3. вибрати закладку «Відцифрована ЕТК»;
  4. звірити записи в оцифрованій трудовій книжці із загальним страховим стажем в «Профілі користувача» (див. справа вверху піктограму «Налаштування») в особистому кабінеті.


Джерело: ПФУ