Обов’язковий військовий облік тим, хто бронює: лист від Мінекономіки

Стан ведення військового обліку та організація бронювання працівників впливають на статус підприємства як критично важливого – роз’яснення Мінекономіки

У листі від 02.05.2025 №27-11/33925-07 Мінекономіки зазначає, що відповідальність за організацію мобілізаційної підготовки та стан мобілізаційної готовності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту та підприємств, установ і організацій покладається на відповідних керівників (ст. 26 Закону України від 21.10.1993 №3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»)

Посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов’язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом

Відповідно до ч. 1 ст. 44 Закону України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» контроль за дотриманням законодавства про військовий обов’язок та військову службу державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління, підприємствами, установами та організаціями, їх посадовими особами здійснюється в порядку, визначеному Конституцією України та законами України.


Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі – військовий облік), центральними та місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності визначено Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою КМУ від 30.12.2022 №1487.

Персональний Консультант з ВО вже готовий допомагати! Письмові та усні консультації, перевірка Ваших документів БЕЗ-ЛІ-МІТ-НО! Конфіденційність Ваших звернень гарантуємо!

Ураховуючи визначення Міністерством економіки підприємства (установи, організації) критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період наголошує на необхідності неухильного дотримання вимог законодавчих та інших нормативноправових актів з питань організації та ведення військового обліку, бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та в особливий період.


Водночас повідомляє, що інформація про стан організації та ведення військового обліку, організації бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час на підприємствах, в установах і організаціях враховуватиметься Мінекономіки під час розгляду звернень таких підприємств, установ і організацій про визначення їх критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період або підтвердження такого статусу.




Джерело: лист Мінекономіки від 02.05.2025 №27-11/33925-07


Від Редакції: на нашу думку, Мінекономіки натякає усім підприємствам, що отримували критичність через це міністерство, про необхідність неухильно дотримуватися вимог щодо ведення персонального військового обліку. Велика ймовірність того, що критичність не будуть підтверджувати тим, хто не веде належним чином персональний військовий облік.

Нагадаємо, що минулого року схожі історії були в багатьох регіонах, де ОВА не надавали критичний статус тим, хто не пройшов звіряння з ТЦК.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇