Про простій під час тривоги. Неоплачувані відпустки та стаж. Порушення вимог охорони праці. Звільнення за станом здоров’я. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 20.03.2024

Про простій під час тривоги. Неоплачувані відпустки та стаж. Порушення вимог охорони праці. Звільнення за станом здоров’я


Тривога не буває вчасно


Фахівці Держпраці зазначають: якщо працівник не має можливості продовжувати свою роботу в укритті під час повітряної тривоги, то для нього має бути оформлений простій. Як оплачується простій в такій ситуації, дізнаєтеся за посиланням.


Про відпустку одні розмови


Неоплачувані відпустки, які надають відповідно до ст. 26 Закону про відпустки, не зараховуються до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку. Про зміни у відпустках без збереження зарплати за згодою сторін розповідаємо за посиланням.


🔥 Гарячий документ тижня


Воєнний стан продовжили до 13 травня. Отже, до цієї дати діють норми ч. 6 ст. 6 Закону №2136-IX. Тобто скасовані святкові та неробочі дні. Відповідно, потрібно підкоригувати норми тривалості робочого часу у травні 2024 року.


Завантажуйте зразок наказу безкоштовно.


Ухилянтам перекривають лазівки


Комітет з питань національної безпеки шукає формулу для забезпечення доглядом людей з інвалідністю та припинення ухиляння через лазівки, за допомогою яких доглядачами людини оформляють відразу кількох осіб. Про це заявив народний депутат, заступник Голови профільного Комітету, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.


Кому та що загрожує за порушення вимог охорони праці


Працівники мають право на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, а також на безпечні і здорові умови праці. Ці права мають бути забезпечені роботодавцем належним чином. Крім того, працівники теж зобов’язані дотримуватись правил безпеки, встановлених законодавством та локальними документами підприємства. Про відповідальність за порушення або недотримання вимог охорони праці роботодавця, посадових осіб та працівників – в публікації.


Через хворобу не звільняють


Працівника, який має проблеми зі здоров'ям, роботодавець може звільнити на підставі п. 2 ст. 40 КЗпП. Але за умови, що немає іншої роботи, або якщо працівник відмовився від переведення. Про гарантії для працівника в разі звільнення розповідаємо тут.


Як оскаржити штраф ТЦК й наскільки це реально


ТЦК може накладати штрафи і на військовозобов’язаних, які порушують Правила військового обліку, і на посадових осіб, які винні у порушенні законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема, винні у неналежному веденні військового обліку.

Як оскаржити штраф ТЦК, куди і в які строки подавати документи – в публікації.


Корисно для кадровика


  1. Заборгованість з зарплати можна стягнути через суд, якщо не вдалося це позасудово.
  2. Затверджено механізм формування кадрового резерву працівників соцзахисту для роботи на деокупованих територіях.


Новини підготувала


Ваша починає сильно мріяти про відпустку Редакція