Про дату виплати відпускних. Оформлення переведення працівників. За несплату аліментів – мобілізація. ФОП і військовий облік. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 23.04.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Спочатку відпускні, а потім відпустка


У Держпраці зазначили, що роботодавець на прохання працівника може виплатити відпускні одночасно із виплатою заробітної плати. Але є нюанс, про який ми розповідаємо тут.


Нагадаємо, тепер відпускні мають бути виплачені до початку відпустки або в інший строк, якщо такий передбачений трудовим або колективним договором.


Переведення працівників: види та оформлення


У цій статті розберемо, що таке переведення, які бувають види переведення та як оформити кадрові документи.


Деталі, як і завжди, чекають вас на нашому сайті 👇


Читати статтю


Відпустки за попередні роки надають


Роботодавець може надати невикористані за попередні роки дні щорічної відпустки під час воєнного стану, але також може відмовити, бо це його право, а не обов'язок. Про інші обмеження, що діють під час воєнного стану при наданні щорічної основної відпустки, розповідаємо тут.


За несплату аліментів зможуть мобілізувати


Новий закон про мобілізацію набуде чинності вже наступного місяця. Військовозобов'язаних, які не сплатили аліменти протягом більше ніж трьох місяців хоча б за одну дитину, будуть позбавляти права на відстрочку від військової служби. Як проходитиме процедура позбавлення права на відстрочку, дізнавайтеся за посиланням.


Вимоги і обмеження для українських чоловіків за кордоном


Розповідаємо про основні зміни, які торкнуться українських чоловіків, що перебувають за кордоном, у зв’язку із прийняттям Закону № 3633.


Читати статтю


Перерва на відпочинок - робочий час


Перерва для відпочинку й харчування має надаватися, як правило, через 4 години після початку роботи, тривалістю не більше 2 годин, яка не включається в робочий час. Як бути з працівниками, яким за умовами виробництва не можна встановити перерву, відповідь від Держпраці тут.


Корисно для кадровика


  1. Чи повинен ФОП вести військовий облік.
  2. Пам’ятка роботодавцю: як створити безпечні й здорові умови праці.
  3. Відомості до е-трудової можуть вносити самі працівники та/або їхні роботодавці.
  4. Коли призупинення трудового договору є незаконним: позиція суду.


Новини підготувала


Ваша інвестувала відпускні у нерухомість Редакція