Про оновлення правил ВО, відстрочки від призову, вручення повісток на підприємстві та оформлення домашніх працівників. 🙋‍♀️ Ранковий кадровик від 27.05.2024

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні новини. Радимо кращі статті дня та даємо зразки документів. І трохи професійного гумору


Колеги, Тетяна Шолкова, редакторка Кадрової платформи № 1, підготувала щотижневий випуск новин.


Сьогодні обговоримо ключові зміни в законодавстві за тиждень з 20 по 24 травня. Поїхали!


Оновлено списки та правила військового обліку!


До Порядку організації та ведення військового обліку внесено суттєві зміни. Зокрема, вони торкнулися форм додатків, які використовують підприємства та порядок їх надання.


Пам’ятайте: вам необхідно роздрукувати і розмістити у загальнодоступному приміщенні на підприємстві відкориговані Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Більше про ці та інші зміни за посиланням.


Повістки на підприємстві – вручати не перевручати


І знову нові вимоги щодо оповіщення працівників про явку до ТЦК. Тут вам слід знати, що в разі отримання розпорядження про виклик резервістів та військовозобов’язаних до РТЦК керівники підприємств видають наказ про проведення оповіщення.


Цей наказ, а також повістку потрібно вручити під особистий підпис працівнику та повідомити письмово у триденний строк ТЦК про результати оповіщення. Але це далеко не всі новації, тож радимо уважно передивитися наше відео.


Відстрочка від призову: оформлення


Урядовці постановою від 16.05.2024 р. №560 визначили порядок оформлення відстрочки та перелік документів для цього. За наявності підстав для одержання відстрочки військовозобов’язані особисто подають на ім’я голови комісії ТЦК заяву за встановленою формою. Про інші нюанси дивіться тут.


Редакція радує подарунком


Сьогодні ми даруємо Вам універсальний навігатор «Військовий облік з 18 травня: нові списки, правила & список документів для відстрочки»


🎁 Отримати подарунок


Повернувся зі сховища – зникло світло


Ми всі наразі потерпаємо від відключень світла та й повітряних тривог не меншає. Ділимось рекомендаціями, із яких ви дізнаєтеся: як оптимізувати залучення працівників до роботи в екстрених умовах, коли відключення світла та загроза життю від військової агресії призводять до простою. Поговоримо і про оформлення та оплату простою.


Стаття та відео тут


♑ А що кажуть зірки?


Зірки говорять, що цей тиждень обіцяє бути гарним для кадровиків, незалежно від знака зодіаку! Зірки віщують успіхи у ваших справах та приємні сюрпризи. Настрій буде на висоті, а робочі завдання виконуватимуться легко і невимушено. Є лише одна умова — починати день із келиха вина :)


Працевлаштування жінки-медика


Уряд скасував норму, у якій йшлося про можливість працевлаштовувати жінок, що мають медичну або фармацевтичну спеціальності, навіть, якщо до кінця 2026 року вони ще не стали на військовий облік у ТЦК та не мають військово-облікового документа. Тому з 18 травня 2024 року при працевлаштуванні таких жінок роботодавці зобов'язані вимагати у них військово-облікові документи. Деталі – тут.


Як почати вести військовий облік: встигнути за 10 днів


А ви знаєте, як організувати ведення військового обліку, якщо до перевірки залишилося 10 днів? Які документи необхідно оформити, про що подбати, щоб не отримати збільшені з 19 травня штрафи? Про це і не тільки в нашій публікації.


Стаття та відео тут


Хатні працівники в законі


22 травня Президент підписав, а вже 24 травня було опубліковано Закон, який має унормувати працю домашніх працівників. Але чинності він набере через три місяці з дня його опублікування — 24 серпня 2024 р. Про основні його новації говоримо за посиланням.


Ви – сценарист


Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.


І як професіонал, ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Усе дуже просто — виберіть тему вебінару, яка цікавить вас найбільше. Своїм голосом ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними. Дякуємо заздалегідь 😉


Пройти опитування


Корисно для кадровика


  1. Працівники мають проходити медогляди й під час воєнного стану.
  2. Визначаємо дату наказу про зміну облікових даних.
  3. У заяві працівник зазначає спосіб отримання зарплати.
  4. Держава компенсує облаштування робочого місця особи з інвалідністю.
  5. Запит до ПФУ на підготовку паперових документів можна надіслати онлайн.


Тут на вас завжди чекають!


Наш Telеgram-канал — це кадрова спільнота, в якій ду-у-уже люблять підписників, дарують подаруночки, тримають руку на пульсі змін і завжди інформують щодо всіх робочих питань.


👉 Якщо ви не з нами, запрошуємо у кadroland live!


Новини підготувала


Ваша вже готова підкорити цей тиждень Редакція