Водій має право на додаткову щорічну відпустку за ненормований робочий день

В колективному договорі визначають перелік професій і посад, до яких може застосовуватися ненормований робочий день та відповідно встановлюють тривалість щорічної додаткової відпустки

Працівникам з ненормованим робочим днем щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надають тривалістю до 7 к. дн. згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою (п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки»; далі – Закон № 504).


Дана відпустка – це компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу.


Колективним чи трудовим договором визначають конкретну тривалість такої додаткової відпустки залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 ст. 8 Закону № 504).


Ненормований робочий день - це особливий режим робочого часу, який встановлюють для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу (п. 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці та соцполітики від 10.10.97 № 7).


В колективному договорі визначають перелік професій і посад, до яких може застосовуватися ненормований робочий день (з урахуванням орієнтовного переліку) та відповідно встановлюють тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день по кожному виду робіт, професій, посад.  При цьому враховують періодичність виконання робіт понад встановлену тривалість робочого часу, коло обов'язків і обсяг виконаних робіт.


Список професій, посад працівників з ненормованим робочим днем із зазначенням конкретної тривалості відпустки затверджується на підприємстві (в установі, організації) як додаток до колективного договору.


Тому на думку Мінекономіки працівникам органів місцевого самоврядування, у тому числі водіям автотранспортних засобів, на умовах, визначених колективним або трудовим договором, можуть встановлювати щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю до 7 к. дн., залежно від часу зайнятості конкретного працівника в цих умовах.


Джерело: лист Мінекономіки від 04.05.2020 № 3512-06/28214-09