При наявності підстав для відстрочки потрібно звернутися до голови комісії при ТЦК

За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу військовозобов’язані особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) ТЦК заяву, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку

Військовозобов’язаний (крім заброньованих за органами влади) особисто подає на ім’я голови комісії районного (міського) ТЦК заяву за формою, що затверджена постановою КМУ від 16 травня 2024 року №560 (п. 58).


До заяви додаються документи (або їх копії), що підтверджують право на відстрочку. Постановою визначений вичерпний перелік документів, які потрібно додати у тому чи іншому випадку – бронювання, опікунство, здобування освіти тощо.


Комісія вивчає отримані заяву та документи, за потреби готує запити до органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів (п. 60 Постанови №560).

Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади
Що може відповісти комісія?

У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки.


У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови, потім особа направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.


У разі втрати (зміни) підстав щодо надання відстрочки комісія може скасувати (змінити) раніше прийняте нею рішення, про що повідомляється заявнику письмово не пізніше ніж на наступний день після ухвалення рішення.


Джерело: Урядова «гаряча лінія» 1545