Зміни до Порядку бронювання та критеріїв критичності: постанова №723 вже діє

Уряд дозволив бронювати військовозобов’язаних, що працюють на підприємствах, в установах та організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення) та працівників операторів протимінної діяльності

Уряд постановою від 18.06.2024 №723 підкоригував постанову КМУ №76 та Порядок бронювання, затверджений даною постановою із змінами, внесеними постановою КМУ від 05.06.2024 №650. Доречі постанову вже опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 22.06.2024 №127. Постанова чинна з 22 червня 2024 року.


Розповідаємо про головні зміни


1. Додали новий абзац в п. 2 самої постанови КМУ №76, за яким:


бронювання військовозобов’язаних за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, що працюють на:


  1. підприємствах, в установах та організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення),
  2. а також на підприємствах, в установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, та які не визначено критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань,


здійснюється Мінекоміки на строк до шести місяців на підставі погоджених Генштабом Збройних Сил та/або Міністерством оборони документів, які надійшли до 8 червня 2024 р. до Міністерства економіки та відповідали вимогам законодавства, що діяло до набрання чинності постановою КМУ від 05.06.2024 №650.

Отже підприємства, яким становлені мобілізаційні завдання зможуть забронювати працівників на 6 місяців на підставі погоджених Генштабом ЗС та/або Міноборони документів, які надійшли до 08.06.2024 до Мінекономіки та відповідали вимогам законодавства, що діяло до набрання чинності постановою КМУ від 05.06.2024 №650

2. У Порядку бронювання військовозобов’язаних пункт 1 доповнили новим абзацом.


Тож тепер цей Порядок визначає механізм бронювання під час воєнного стану військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють або проходять службу також і:


  1. на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, які є операторами протимінної діяльності та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства (далі — оператори протимінної діяльності).”;


3. Підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період в обґрунтуванні зазнають інформація про, також і строк дії контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань.


4. Відстрочка підлягає анулюванню у разі:


  1. невиконання оператором протимінної діяльності протягом шести місяців робіт з розмінування (гуманітарного розмінування) за сертифікованим процесом (процесами) на основі інформації, поданої Центром протимінної діяльності (новий пп. 10 п. 13 Порядку №76).


5. До критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період підприємств, установ та організацій належать:


  1. підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, які є операторами протимінної діяльності, що визначені Мінекономіки критично важливими для функціонування економіки в особливий період та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства.


Джерело: постанова КМУ від 18.06.2024 №723